Меню


Розсилка новин

Головна

430В Україні тепер на одне державне свято стало більше – кожну третю неділю червня, починаючи з 2019 року, відзначається День батька.

Понад 30 країн вшановують батьків саме у цей день. В деяких країнах дата інша – в Грузії - 3 жовтня, в Італії, Португалії та Іспанії - 19 березня, однак, це свято є в багатьох державах.

Тепер особливий святковий день отримали і татусі в Україні.

Засновницею Дня батька стала Сонора Смарт, мешканка міста Спокан у США, в 1909 році. У неї було п'ятеро братів і сестер, а після народження шостої дитини її мати померла. Тоді турботу про дітей взяв на себе батько Сонори - Вільям Смарт.

Коли Сонора стала старшою, вона звернулася до міськради з пропозицією заснувати нове свято – День батька. Місцева влада цю ідею підтримала, свято повинні були відзначити 5 червня, в день народження Вільяма Смарта, але не вистачило часу на підготовку, тому урочистості перенесли на 19 червня.

Згодом ідею підтримали в інших містах штату, а потім й у всій країні. Щоправда, національним святом у США День батька став у 1966 році, тоді було встановлено і загальнонаціональну дату – третю неділю червня. Вже після цього ініціативу підхопили у Великій Британії, Нідерландах, Франції, Китаї, Японії та інших країнах.

В Україні неофіційно відзначали День батька і раніше, в третю неділю червня і третю неділю вересня. Але в 2019 році Кабмін схвалив проект Указу Президента, затвердивши нове свято в країні.

Це було зроблено для того, щоб створювати і розвивати сприятливі умови щодо зміцнення інституту сім'ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у процесі виховання дітей.

Традиції святкування в кожній країні відрізняються. Часто до Дня батька проводять семінари і конференції, на яких обговорюють моменти правильного та відповідального батьківства і проблеми, які виникають під час виховання дітей.

Традиційно в День батька приколюють до одягу троянду як символ безмежної любові і поваги до тата. Білу троянду вибирають, якщо батько помер, червону – якщо ще живий.

До того ж це все-таки сімейне свято, в яке прийнято вітати батьків: віршами чи прозою, подарунками і, звичайно ж, увагою, навіть якщо тато далеко. Окремо цінують подарунки, які зроблені своїми руками.

Для України це свято ще молоде, тому традиції ми формуємо тут і зараз.

В цей святковий день хочеться привітати всіх татусів та побажати їм міцного здоров'я, бадьорості духу, терпіння, витримки та успіхів. Залишайтесь такими ж мужніми та сильними, адже Ви - це опора, підтримка та приклад для Ваших дітей!


* Якщо Ви помітили помилку, виділіть її в тексті та натисніть [Ctrl] + [Enter].
Система Orphus

 

Додати коментар

Захисний код
ОновитиDesigned by Dmitry Krolevetsky