Меню


Розсилка новин

Головна

516Шановні мешканці!

Виконавчий комітет Воронізької селищної ради попереджає про заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, опалого листя та побутових відходів.

Багато років наша держава не може подолати гостру екологічну проблему – випалювання сухої природної рослинності та її залишків. Кожен має знати – при спалюванні рослинних решток утворюються небезпечні продукти горіння. Неконтрольоване спалювання сухої рослинності створює загрозу життю людей, призводить до значної шкоди довкіллю (забруднення атмосферного повітря, зникнення рідкісних видів рослин, загибель комах, тощо).

Поряд з цим, нагадуємо про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, а особливо – відходів. При згорянні рослинних залишків у повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року.

Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. Адже навесні та влітку листя дерев не тільки очищає повітря та збагачує його киснем, а й накопичує з повітря пил та інші шкідливі речовини. Під час згоряння однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасток диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях.

Спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору, об’єктів господарювання, лісових насаджень та інше. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів.

Вогонь знищує комах, потомство тварин, рослини, бактерії, мікроорганізми, які утворюють родючий шар землі. Внаслідок цього значно погіршується якість ґрунту, посилюються процеси ерозії і деградації земель.

З огляду на зазначене вище, виконавчий комітет Воронізької селищної ради звертається до громадян, організацій, підприємств громади з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву, залишки рослинності та сміття, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та Правил з благоустрою населених пунктів Воронізької селищної ради забороняється спалювання опалого листя, сухої рослинності, будь-яких промислових, будівельних та побутових відходів.

За ігнорування даної вимоги комунальним підприємством «Благоустрій-2019» складається протокол про адміністративне правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 340 до 1 360 грн і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1 700 грн.

У разі виявлення фактів спалювання опалого листя, відходів рослинності та сміття просимо звертатися до правоохоронних органів та до КП «Благоустрій-2019» за тел.: 76-7-63.


* Якщо Ви помітили помилку, виділіть її в тексті та натисніть [Ctrl] + [Enter].
Система Orphus

 

Додати коментар

Захисний код
ОновитиDesigned by Dmitry Krolevetsky