Меню


Розсилка новин

Головна

539З 1 липня 2021 року власники паїв зможуть продати свою землю лише фізичній особі, що є громадянином України, але до 01.01.2024 року діє обмеження - щонайбільше 100 гектарів в одні руки.

При цьому згідно з новим земельним законом першочергове право викупу має саме той, хто орендує пай.

Якщо Ви знайшли покупця – фізичну особу, громадянина України, треба звернутися до підприємства, яке орендує Вашу землю, та запропоновувати викупити ділянку на Ваших умовах та за ціною, яка Вас влаштовує (до 01.01.2030 року ціна не може бути меншою за нормативну грошову оцінку). Оскільки це підприємство не має можливості до 01.01.2024 року самостійно придбати Вашу земельну ділянку, то потрібно скористатись правом на переуступку переважного права на викуп Вашого паю. Тобто це підприємство може передати право на викуп іншій фізичній особі, у тому числі і Вашому конкретному покупцеві.

Для продажу земельної ділянки необхідні такі документи:

- документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку;

- витяг із Державного земельного кадастру;

- паспорти та реєстраційні номери облікової картки платника податків сторін договору;

- звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки;

- якщо договір укладатиметься представником за довіреністю від Вашого імені, то необхідно надати таку довіреність, паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків представника;

- якщо нерухоме майно набувалося в шлюбі, який розірвано, або покупець перебуває в шлюбі на цей час, то необхідно надати нотаріусу згоду подружжя на укладення договору, свідоцтво про шлюб або свідоцтво про розірвання шлюбу.


* Якщо Ви помітили помилку, виділіть її в тексті та натисніть [Ctrl] + [Enter].
Система Orphus

 

Додати коментар

Захисний код
ОновитиDesigned by Dmitry Krolevetsky