Ювілей Валентина Степановича Підгорського

5 лютого виповнилось 80 років від дня народження та 55 років наукової, науково-організаційної та педагогічної діяльності Валентина Степановича Підгорського – академіка НАН України, доктора біологічних наук, професора, директора Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного Національної академії наук України, Президента Товариства мікробіологів України ім. С. М. Виноградського, відомого вченого в галузі мікробіології і біотехнології, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреата премій НАН України ім. Д. К. Заболотного та І. І. Мечнікова.
   Валентин Степанович Підгорський народився 5 лютого 1937 року в смт Вороніж Шосткинського району Сумської області. Закінчивши середню школу у м. Києві, він вступив до Української академії сільськогосподарських наук. Після її закінчення у 1959 році В. С. Підгорський працював у відділі промислово-ветеринарного контролю на Київському м’ясокомбінаті.
   Науковою роботою почав займатися з 1961 року, коли був зарахований на посаду старшого лаборанта в Інститут мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного Академії наук УРСР. Після закінчення аспірантури в 1956 році став молодшим науковим співробітником. У 1967 році В. С. Підгорський захистив кандидатську, а у 1982 році – докторську дисертації. У 1983 році він очолив науковий відділ технології біосинтезу, а з 1988 році і донині керує відділом фізіології промислових мікроорганізмів.
   У 1983 році В. С. Підгорський стає заступником директора з наукової роботи, а з 2003 року і по теперішній час є директором Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного Національної академії наук України.
  За видатні наукові досягнення, активну науково – організаційну і педагогічну діяльність В. С. Підгорський був обраний у 1990 році членом-кореспондентом НАН України, у 2006 році – академіком НАН України.
   Його наукові розробки втілені у оригінальних препаратах і продуктах для промисловості, медицини, сільського господарства, охорони навколишнього середовища.
   Науковий доробок В. С. Підгорського становить понад 480 наукових праць, у тому числі п’ять монографій та 62 винаходи.
   Під його керівництвом підготовлено 4 доктори та 18 кандидатів наук. Протягом багатьох років він викладав курс промислової мікробіології у Київському державному університеті ім. Т. Г. Шевченка.
   Не забули привітати Валентина Степановича з ювілеєм і мешканці смт Вороніж.
  Від імені територіальної громади Воронізької селищної ради йому була вручена подяка та подарунок. До привітань приєднався також жіночий клуб «Відрада» (керівник Н. О. Полякова).