Останнім часом на території Сумської області почастішали випадки скоєння шахрайських дій, насамперед пов’язаних із незаконним заволодінням коштами, що знаходяться на банківських рахунках потерпілих.

Злочинці під виглядом працівників банку або під приводом купівлі товарів через мережу Інтернет одержують конфіденційну інформацію громадян, за допомогою якої можливо здійснити переказ грошей на інші рахунки. Унаслідок таких шахрайських дій довірливі громадяни втрачають значні грошові суми.
  Крім того, набули розповсюдження інші види шахрайських дій, зокрема під приводом не притягнення родичів потерпілих до кримінальної відповідальності, коли останні перераховували гроші на рахунки нібито «працівників поліції».
   Розповсюдженою є схема, коли шахраї (переважно особи ромської національності) під різними приводами, наприклад «обміняти гроші у зв’язку з проведенням грошової реформи», проникають до помешкань осіб похилого віку та, вводячи їх в оману, заволодівають останніми накопиченнями.
    Так, протягом 2016 року на території регіону було зареєстровано 729 кримінальних правопорушень, пов’язаних із шахрайством.
   На підставі всього вищезазначеного, просимо громадян нікому за жодних обставин не повідомляти пін-код від банківської карти; код, що надійшов на телефон у СМС-повідомленні, або інші конфіденційні відомості, що стосуються банківського рахунку.
   Будьте завжди уважними та обережними, не віддавайте свої заощадження.
   Наголошуємо також на тому, що працівники поліції ніколи не телефонуватимуть родичам осіб, які доставлені до поліції, з метою вимагання грошей за не притягнення до кримінальної відповідальності.