Вже багато років поспіль на Пиротчинських джерелах на початку липня проходить свято «Купальські передзвони на хвилях Есмані».
  Двадцять два колективи та окремі виконавці дарували глядачам приємні хвилини спілкування з прекрасним пісенним світом. Свято зібрало шанувальників народних традицій із Шосткинського, Путивльського та Кролевецького районів. Майже чотири години з імпровізованого сценічного майданчика звучали пісні та жарти.
  Для найменших гостей свята працювали дитячі атракціони. Також всі бажаючі могли поласувати різноманітними стравами, які були приготовані господарочками з жіночого клубу «Відрада» (керівник Н. О. Полякова).
  Байдужим від побаченого ніхто не залишився, всі повертались зі свята з бадьорим та гарним настроєм.