Опис символіки селища міського типу Вороніж (герб та прапор)

На засіданні 26 сесії 07 скликання від 25 липня 2017 року був затверджений герб та прапор смт Вороніж Шосткинського району Сумської області.
   В основу покладено історичний герб Вороніжа часів козацтва періоду 1694-1762 років.

Опис герба:

Щит заокруглений, іспанського типу, хрестоподібний у золотому картуші з короною на верху. Поле щита блакитного кольору. У центрі чорний крук (ворон) зі складеними крилами, обернений у правий геральдичний бік, із срібними очима, дзьобом і ногами. Під ним два срібні вруби (колоди), верхній з яких довший за нижній.

За щитом в лівій частині три пшеничних колоски, налиті зерном золотистого кольору. В правій частині три зелені дубових листки. Внизу під щитом гілка з ягодами червоної калини. Колоски, дубові листки та калина перевити синьо-жовтою стрічкою.

Пояснення до герба: щит з картушем і короною запропоновано Українським геральдичним товариством, відносно сучасних зображень гербів. Кам'яна корона над щитом червоного кольору ("позаштатне" поселення, яке не є районним центром).

Блакитний колір поля щита – колір сотенних округів Ніжинського полку ХVІІІ ст., крім того, блакить – алегорія духовності. Вороніж був сотенним містечком Ніжинського полку з 1654 по 1762р., до того ж є батьківщиною П.О.Куліша – просвітителя і письменника ХІХ ст.

Ворон (крук) – символ, що відтворює назву поселення. Історичний герб нагадує про місцеву традицію самоврядування в період козаччини.

Колосся пшениці – символ основного заняття мешканців - землеробства, а дубове листя символізує знаходження поселення серед мішаних лісів та є основне багатство краю.

Синьо-жовта стрічка та калина підтверджує зв'язок з державним прапором та основними символами України.

Зображення запропоновано Володимиром Панченко (кандидат історичних наук, науковий співробітник Музею гетьманства, представник Українського геральдичного товариства, м. Київ.)

Автор ескізу: Анна Воронець, смт. Вороніж

vgerb

Опис прапора:

Полотно синього кольору, співвідношення ширини до його довжини 2:3. У верхньому лівому куті зображення герба.

В правій частині на відстані 40 см від краю полотна проходить орнамент, характерний для північних районів Сумщини, шириною 40 см.

Пояснення до прапора: синій колір символізує духовність та історичну належність до козаччини, герб – належність до селища міського типу Вороніж, орнамент – розташування населеного пункту у Сумській області.

vflag