6 березня відбулось засідання колегії Сумської обласної державної адміністрації, де розглядалося питання створення об'єднаних територіальних громад (далі - ОТГ) в області.

На Сумщині вже створена 31 громада, в 28-ми з них пройшли місцеві вибори, і вони вже успішно працюють. Більш ніж за два роки, ОТГ додатково залучили з Державного фонду регіонального розвитку та з обласного бюджету на свій розвиток 150 млн. грн., ні в одній сільській чи селищній раді немає таких ресурсів. В поточному році на ці цілі передбачено близько 70 млн. грн., - повідомив директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак. За його словами, Сумщина посідає 6-е місце в рейтингу формування ОТГ, але три райони області досі не сформували жодної громади. Голови цих районів доповіли про перспективи децентралізації влади на своїх місцях. Віктору Ждамірову - голові Шосткинської районної державної адміністрації, Микола Клочко доручив до 1 квітня провести нараду за участю представників обласної влади спільно з Шосткинською міською радою, сільськими та селищним головами з питання створення ОТГ і визначити конкретні терміни.

Слід зазначити, що Воронізькою селищною радою, зокрема селищним головою, за два останні роки був зроблений великий обсяг роботи щодо утворення об’єднаної територіальної громади з центром у смт Вороніж:

- були проведені розрахунки щодо спроможності майбутньої об’єднаної територіальної громади;

- відбулись зустрічі селищного голови Ястребова Валерія Юхимовича з мешканцями смт Вороніж та інших сіл Шосткинського району;

- головам всіх сільських рад району були відправлені листи з умовами об’єднання територіальних громад.

На жаль, відповіді на дані листи Воронізька селищна рада на сьогоднішній день отримала лише від трьох сільських голів.