На позачерговій 34 сесії 07 скликання від 15 березня 2018 року помічником лісничого Воронізького лісництва була проведена інформаційна робота з депутатами Воронізької селищної ради.

Подорога Олена Іванівна розповіла присутнім про стан введення лісового господарства на території селищної ради та про боротьбу з жуком-короїдом, який знищує хвойні ліси.

В результаті інвентаризації осередків шкідників у соснових насадженнях лісів Сумщини виявлено 700 га лісу, пошкодженого верхівковим короїдом. Виявлені осередки всихань підлягають вибірковим санітарним рубкам.

З дванадцяти лісогосподарських підприємств управління поки що «не піддалися» хворобі лісові насадження у трьох лісгоспах: Краснопільському, Тростянецькому та Охтирському. Найбільше ж постраждали насадження у Шосткинському та Кролевецькому підприємствах, де хвойні – переважаюча порода.

Знищення короїда - завдання досить непросте, тому що, по-перше, жучків складно виявити в початковій стадії зараження, а по-друге, складно доставити інсектициди всередину дерев, щоб вивести шкідника і його личинок.

Жук здатен знищити здорове дерево за кілька тижнів. Після чого воно придатне лише для спалювання. Тож збитки несе і держава, і лісопромислові підприємства.