28 березня відбулася семінар-нарада при Шосткинській районній державній адміністрації, на яку були запрошені спеціалісти селищної та сільських рад Шосткинського району, на яких покладені обов’язки по реєстрації та зняттю з реєстрації фізичних осіб.

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Шалда Н.М. доповіла про роботу Відділу ведення Державного реєстру виборців за 2017 рік.

Центральна виборча комісія проводить моніторинг роботи відділів ведення Державного реєстру виборців відповідно до «Методики розрахунку оцінки роботи відділу ведення Державного реєстру виборців». Було повідомлено, що робота даного Відділу у Шосткинському районі разом з селищною та сільським радами знаходиться на задовільному рівні.

Інформація у Державному реєстрі виборців постійно актуалізується. Щомісяця, до 05 числа, база даних оновлюється на підставі відомостей періодичного поновлення, які надходять від суб’єктів подань.

Протягом року проводиться робота з опрацювання аналізу розбіжностей у написанні схожих прізвищ виборців, зареєстрованих за однією виборчою адресою.

Працівниками відділу ведення Реєстру постійно здійснюється візуальний та автоматизований контроль повноти і коректності даних Реєстру. Шляхом співставлення записів про виборців та формуванням запитів до суб'єктів подань за звітний період відділом проводиться уточнення персональних даних та виборчих адрес виборців.

Головний спеціаліст відділу Баркулова Н.Г. наголосила на важливості якісного заповнення форм з відомостями про виборців, на підставі яких здійснюється періодичне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців. Дуже велику увагу необхідно звернути на найбільш розповсюджені помилки, які органи реєстрації допускають при заповненні форм подань з відомостями про виборців. Наголошувалось на тому, що для перевірки занесених відомостей, необхідно користуватися програмою перевірки вхідних відомостей.