11З 1 листопада на зимувальних ямах забороняється любительське, спортивне та промислове рибальство в 21 області України, в тому числі і Сумській.

Це передбачено Законом України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів».

Держрибагентство закликає всіх рибалок-любителів, рибалок-спортсменів та рибалок-промисловиків дотримуватися заборони на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. В разі виявлення порушень, особи будуть притягнуті до відповідальності відповідно до норм діючого законодавства.

До речі, зимувальна яма – місце масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер в зимовий період. При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається зимова міграція до місця зимівлі. У риби різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. Для збереження рибних ресурсів згідно із Правилами рибальства у зимовий період, Управлінням Державного агентства рибного господарства у Сумській області вводиться заборона на лов риби на зимувальних ямах.