11

Згідно з постановою Кабінету міністрів №509 від 13 травня 1996 року, переведення часу на зимовий в Україні в цьому році пройде у ніч з 27 на 28 жовтня о 4 годині ранку.

2011 року в Україні вже була спроба скасування переведення годинників, але вона виявилася невдалою. Зокрема, мешканці західних областей скаржилися на те, що через скасування переходу на зимовий час світловий день у них починається дуже пізно.

Поради щодо переведення годинника:

Годинники, які потребують переведення вручну, краще перевести ввечері в суботу, перед тим як лягати спати. А ось з сучасними гаджетами краще так не робити. Справа в тому, що смартфони, ноутбуки та планшети запрограмовані так, що самі встановлять точний час за Києвом.

Як фізично перенести переведення годинників:

Вчені стверджують, що людський організм переносить набагато легше перехід на зимовий час, ніж на літній. Проте, незважаючи на зайву годину сну, нам все одно важко звикнути до нового режиму. У випадку переходу на зимовий час можливе погіршення самопочуття, зниження імунітету та порушення сну. Тому на адаптацію потрібно мінімум тиждень.

Якщо дотримуватися простих правил, дискомфорт від переведення стрілок годинника на зимовий час у 2018 році буде мінімальним:

1. Дайте організму відпочити, не перевантажуйте себе зайвими справами. Намагайтеся уникати фізичних та емоційних навантажень.

2. Дотримуйтесь правильного раціону. Відмовтесь від алкоголю та шкідливої їжі, пийте більше води.

3. Навчіться правильно розслаблятися. Ввечері перед сном намагайтеся приймати теплу ванну, пийте трав’яні чаї та налаштовуйтеся тільки на позитивні думки.

4. Прогулянки – найкраща панацея. Щоб ваш організм виробляв ендорфіни, більше гуляйте на свіжому повітрі у приємній компанії.