Сьогодні, 7 серпня, з нагоди двохсотліття великого українця - Пантелеймона Олександровича Куліша, в нашому селищі проходили святкові заходи.

Розпочались вони з відкриття пам'ятника нашому видатному земляку.

На даний час в Україні їх лише два: один - в місті Київ; другий - в селі Оленівка (колишній хутір Матронівка) Чернігівська область, саме тут жив П. Куліш зі своєю дружиною Г. Барвінок.

І ось лише третій пам'ятник такому всесвітньо відомому діячу був встановлений саме в центрі нашого селища (скульптор Володимир Лозовий).

Постать, відображена у бронзі, юнака-красеня, завжди буде сповіщати сьогоднішні і майбутні покоління про незламний дух і сповнення надій на краще, про силу і незламну віру, любов до рідної Батьківщини.

Цей пам'ятник прикрашатиме наш рідний Вороніж, милуватиме око кожного земляка і гостя нашого селища.

На святкування двохсотліття Пантелеймона Олександровича Куліша завітало чимало гостей з різних куточків України: з м. Н. -Сіверський, Глухів, Шостка, Суми, Київ.

Багато цікавих фактів з життя нашого земляка було висвітлено краєзнавцями, багато його віршів було прочитано; всі бажаючі мали змогу відвідати музейну кімнату у приміщенні дитячої бібліотеки.

Селищний голова Валерій Ястребов від імені територіальної громади Воронізької селищної ради вручив подяки всім, хто досліджував життєвий і творчий шлях нашого видатного земляка, допомагав в організації проведення даного заходу.

Дуже багато людей прийняли участь у святкуванні. Наприкінці урочистої частини програми творчі колективи нашого селища порадували присутніх своїми виступами.