Меню


Розсилка новин

Головна Освіта ЗОШ I-III ст. ім. П.О.Куліша

Воронізька загальноосвітня школа І-ІIІ ступенів імені П.О.Куліша

Шосткинського району Сумської області

Адреса: Сумська область, Шосткинський район, смт Вороніж, вул. Н.-Сіверська, 4.

Телефон: (05449)7-62-61, 7-63-88

Директор школи: Кихней Надія Іванівна.

Історія

У 1843 році у Воронежі було відкрито народне училище, у якому навчалися лише діти духовенства і багатих міщан. Це перша знайдена в архівах згадка про освіту у селищі.

У кінці ХІХ ст. у Воронежі існувало 3 церковно-приходські школи, у яких один дяк навчав дітей різного віку. Навчання починалося і закінчувалося молитвою. Розпочиналися заняття після Покрови (14 жовтня) і закінчувалися напередодні Великодня, тому що в інший час діти допомагали батькам у сільськогосподарських роботах і не мали можливості навчатися.

У 1898 р. відкривається двокласна земська школа, у якій готували викладачів у народні і церковно-приходські школи. Двокласна школа була відома місцевому населенню як «Льовшинська», бо знаходилася у колишньому будинку поміщика Льовшина. У наступному 1899 відкрилася так звана «образцовая школа». У ній навчалися чотири роки і після закінчення мали право продовжувати навчання в учительській школі.

У 1926 році школа стала семирічкою. У цей час (20-30 роки) вона носила ім'я П.О.Куліша, видатного українського письменника, фольклориста, етнографа, критика, перекладача. У 1934 році був відкритий 8 клас і утворилася середня школа.

27 серпня 1941 року фашисти захопили Вороніж. Праве крило школи було зруйноване, його довелося відбудовувати після війни. Навчання розпочалося після звільнення Воронежа від німецько-фашистських загарбників з жовтня 1943 року.

image002

У 1949 році в 25 класах школи навчалося 868 учнів. У 60-ті роки було добудовано 6 класних кімнат, а в 70-ті роки – 10. До другого будинку Гудим-Левковича у 70-х роках було добудовано ще два приміщення.

Сучасність

Навесні 1987 року розпочалося будівництво нового чотирьохповерхового корпусу середньої школи на 1176 місць, а 11 січня 1989 року в новому приміщенні розпочалися заняття учнів. 

image004

У листопаді 1989 року біля школи в честь 170-річчя з дня народження П.О.Куліша був відкритий пам'ятний знак, а в 1992 році п'ятнадцятою сесією Воронізької селищної ради школі було повернено ім'я письменника-земляка. Музей ім. П.О.Куліша був відкритий у 1994 році в честь його 175-річного ювілею.

image006

Сьогодні педагогічний колектив працює над вирішенням проблеми гуманізації освіти, яка спрямована на виховання дітей творчих життєвих орієнтацій, уміння самостійно спілкуватися з творами мистецтва, свідомо сприймати духовні та естетичні цінності, уміти застосовувати набуті знання.

У 25 класах школи навчається 530 учнів: 208 у початковій ланці та 322 в основній та старшій школі.

Для організації навчально-виховного процесу створені належні умови:

image008

42 навчальних кабінети,

image010 image012

два спортивні зали,

image014 image016

дві майстерні та кабінет обслуговуючої праці,

image018

три комп'ютерних класи обладнані сучасною оргтехнікою,

image020 image022

бібліотека з фондом 26 тис. примірників та 7 тис. підручників і методичного матеріалу,

актова зала, їдальня на 380 посадових місць.

За період з 1956 по 2011рік випущено 131 учнень з золотими та срібними медалями.

image024

Учні школи активні учасники Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Т.Г.Шевченка

Гарні результати маємо в Міжнародній математичній грі-конкурсі «Кенгуру», Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня»,

image026

image028

природничо-математичному конкурсі «Совеня».

Учні школи постійні переможці районного етапу предметних олімпіад. У десятку кращих учасників обласного туру за останні роки увійшли 25 учнів школи.

image030

Вихованці школи займаються туристсько-краєзнавчою та натуралістичною роботою. У школі створене шкільне наукове товариство. Учні працюють над темами «Рідний край у творчості поета-земляка М.А.Андреєва»,

image032

«Демографічна ситуація смт Вороніж» і т.д.

Мистецькі здібності учні успішно реалізують в конкурсах

image034

„Таланти твої, Сумщино!",

image036
„Юні художники", „Поліські візерунки",
image038

„Проба пера" та ін.

На базі школи працюють футбольні, волейбольні секції спортивної школи. Свої захоплення діти розкривають на заняттях гуртків та факультативів.

image040

У школі діють фольклорно-етнографічний та краєзнавчий музеї,

image042

кабінет-музей письменника-земляка П.Куліша.

Віддають свої знання дітям учительські династії: Волинців, Кролевецьких, Кихней.

До школи повертаються наші випускники. Вона для них стала дороговказом у життєвому виборі. Це Кролевецька І.В., Клименко О.М., Пупловська О.І. - учителі української мови та літератури, Заблоцька Л.М. – учитель біології, Кихней А.О. – учитель інформатики, Кирута Т.В. – учитель іноземної мови, Голубовський Д.М. – учитель математики.

Воронізька школа - школа самореалізації особистості. Творчо працюють шкільні методичні об'єднання, якими керують заступники директора з навчально-виховної роботи Волинець В.М. та Даценко М.Г. Педагог-організатор Кролевецька Т.В. удосконалює організовану в школі систему шкільного самоврядування.


* Якщо Ви помітили помилку, виділіть її в тексті та натисніть [Ctrl] + [Enter].
Система Orphus

 


Designed by Dmitry Krolevetsky