Меню


Розсилка новин

Головна

430В Україні тепер на одне державне свято стало більше – кожну третю неділю червня, починаючи з 2019 року, відзначається День батька.

Понад 30 країн вшановують батьків саме у цей день. В деяких країнах дата інша – в Грузії - 3 жовтня, в Італії, Португалії та Іспанії - 19 березня, однак, це свято є в багатьох державах.

Тепер особливий святковий день отримали і татусі в Україні.

Засновницею Дня батька стала Сонора Смарт, мешканка міста Спокан у США, в 1909 році. У неї було п'ятеро братів і сестер, а після народження шостої дитини її мати померла. Тоді турботу про дітей взяв на себе батько Сонори - Вільям Смарт.

Коли Сонора стала старшою, вона звернулася до міськради з пропозицією заснувати нове свято – День батька. Місцева влада цю ідею підтримала, свято повинні були відзначити 5 червня, в день народження Вільяма Смарта, але не вистачило часу на підготовку, тому урочистості перенесли на 19 червня.

Згодом ідею підтримали в інших містах штату, а потім й у всій країні. Щоправда, національним святом у США День батька став у 1966 році, тоді було встановлено і загальнонаціональну дату – третю неділю червня. Вже після цього ініціативу підхопили у Великій Британії, Нідерландах, Франції, Китаї, Японії та інших країнах.

В Україні неофіційно відзначали День батька і раніше, в третю неділю червня і третю неділю вересня. Але в 2019 році Кабмін схвалив проект Указу Президента, затвердивши нове свято в країні.

Це було зроблено для того, щоб створювати і розвивати сприятливі умови щодо зміцнення інституту сім'ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у процесі виховання дітей.

Традиції святкування в кожній країні відрізняються. Часто до Дня батька проводять семінари і конференції, на яких обговорюють моменти правильного та відповідального батьківства і проблеми, які виникають під час виховання дітей.

Традиційно в День батька приколюють до одягу троянду як символ безмежної любові і поваги до тата. Білу троянду вибирають, якщо батько помер, червону – якщо ще живий.

До того ж це все-таки сімейне свято, в яке прийнято вітати батьків: віршами чи прозою, подарунками і, звичайно ж, увагою, навіть якщо тато далеко. Окремо цінують подарунки, які зроблені своїми руками.

Для України це свято ще молоде, тому традиції ми формуємо тут і зараз.

В цей святковий день хочеться привітати всіх татусів та побажати їм міцного здоров'я, бадьорості духу, терпіння, витримки та успіхів. Залишайтесь такими ж мужніми та сильними, адже Ви - це опора, підтримка та приклад для Ваших дітей!


* Якщо Ви помітили помилку, виділіть її в тексті та натисніть [Ctrl] + [Enter].
Система Orphus

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Оголошення

   В зв'язку з реорганізацією Воронізької селищної ради, з 01 січня 2021 року було змінено рахунки для сплати податків. Відтепер, кошти будуть зараховуватись на новостворені рахунки Шосткинської міської територіальної громади. Єдиний соціальний внесок (фізичній особі-підриємцю (ФОП) за себе) потрібно сплачувати за реквізитами:    ЄДРПОУ: 43995469 Номер рахунку: UA958999980000355629204021828 Орган ДПС: ГУ ДПС у Сумській області Призначення: Єдиний внесок для фізичних...
З 8 грудня 2020 року територія селища міського типу Вороніж, села Масиків та села Курдюмівка увійшла до складу Шосткинської міської територіальної громади. Замість Воронізької селищної ради утворений Воронізький старостинський округ. 18 грудня Валерія Ястребова було призначено старостою даного округу. Прийом мешканців буде здійснюватись спеціалістами за адресою смт Вороніж вул. Київська, 4 напротязі січня та лютого без змін. Про подальше надання послуг населенню будемо повідомляти...

Ми в Інтернеті

Facebook1 Twitter 32x321

 

Wikipedia-logo-v2-uk1

 
Designed by Dmitry Krolevetsky