Меню


Розсилка новин

Головна Архів новин

Сьогодні, 6 березня, рівно 16 років тому Верховна Рада ухвалила Закон "Про Державний Гімн України", затвердивши його текст.

Музичну редакцію парламент погодив ще 15 січня 1992 року - на слова пісні "Ще не вмерла Україна" Павла Чубинського та музику Михайла Вербицького.

Офіційно затверджений Державний гімн України складається лише з одного куплету та приспіву. А "розширений" текст — це вже національний гімн України і Державний гімн України є його частиною.

Десять фактів про Державний гімн України.

1. Вірш "Ще не вмерла Україна" український етнограф Павло Чубинський написав у місті Київі, на вулиці Великій Васильківській, 122, у домі купця Лазарева.

2. Деякі дослідники вважають, що на написання також вплинули мотиви мазурки "Jeszcze Polska nie zgineła…"

3. Спочатку автор музики Михайло Вербицький написав музику для гітари, а вже згодом адаптував її для хору.

4. Павло Чубинський був звинувачений шефом поліції в авторстві: "возмутительных песен и прокламаций", "за вредное влияние на умы простолюдинов" та у 23-річному віці за авторство славетного вірша був висланий на проживання під наглядом поліції в Архангельську губернію.

5. Лише Іван Франко та Леся Українка визначали пісню "Ще не вмерла Україна" як національний гімн.

6. Після проголошення незалежної Української держави в січні 1918 року пісня "Ще не вмерла Україна" звучала як національний гімн при УНР (Українська Народна Республiка), ЗУНР (Західноукраїнська Народна Республiка), Гетьманаті та Директорії.

7. Як гімн Карпатської України пісню "Ще не вмерла Україна" офіційно було затверджено лише 15 березня 1939 року.

8. Коли постало питання гімну в роки Радянського Союзу, пісню "Ще не вмерла Україна" одразу відкинули. Керівництво вимагало аби в новому гімні стверджувалося що Україна – держава, що входить до складу СРСР, що вона там "між рівними – рівна, між вільними – вільна" та обов'язково повинна згадуватися комуністична партія, яка веде Україну до "світлого майбутнього".

9. Автором радянського гімну для УРСР став Павло Тичина з віршем "Живи, Україно, прекрасна і сильна", що існував у 1949-1991 роки.

10. Згідно з пропозицією колишнього Президента України Леоніда Кучми, перша строфа гімну була змінена: "Ще не вмерла України і слава, і воля".

2f5e7284f92419a80ff47a14ec9fc883


* Якщо Ви помітили помилку, виділіть її в тексті та натисніть [Ctrl] + [Enter].
Система Orphus

 

Додати коментар

Захисний код
ОновитиDesigned by Dmitry Krolevetsky