Головна Про селище Наші земляки Герої Радянського Союзу

Klochko1

Клочко Микола Антонович

(19.09.1907 – 08.04.1981рр) - Герой Радянського Союзу.

Народився Микола Антонович 19 вересня 1907 року у сім'ї робітника у нашому селищі.

Закінчивши початкову семирічну школу виїхав до м.Чистяков де працював на шахті.

1929р. призваний до армії. У 1933р. закінчив військову авіашколу у м.Харкові.

Учасник радянсько-фінської війни.

На початку ВВВ командував авіаланкою 66-Ї окремої ескадрильї 2-го авіа корпусу. Воював на Ленінградському, Калінінському, 3-му Білоруському фронтах. Кілька разів поранений.

За роки війни відважний командир не втратив жодної машини, неодноразово рятував від загибелі свої екіпажі. Для льотчиків він був взірцем мужності і стійкості, високої бойової майстерності.

За зразкове виконання завдань командування та виявлені при цьому мужність та відвагу Указом Президії Верховної ради СРСР від 29 червня 1945 року Миколі Антоновичу Клочку, було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Після війни продовжував службу в Радянській Армії. Закінчивши у 1951 році Вищі офіцерські курси, Микола Антонович майже десять років командував авіаційним полком, а потім за станом здоров'я звільнився в запас.

8 квітня 1981 року Микола Антонович пішов з життя, похований у місті Ленінграді, нині С.Петербург.

Земляки шанують пам'ять земляка, про що свідчить відкрита у 2011 році меморіальна дошка на будинку де мешкав Клочко М.А.

Klochko2

kolesnikovКолесніков Костянтин Ілліч

(21.05.1908 – 12.05.1937рр) - Герой Радянського Союзу.

Народився Костянтин Ілліч, в сім'ї залізничника, 21 травня 1908 року.

Закінчив школу ФЗУ у Брянську. Працював слюсарем у залізничному депо станції Брянськ.

У Червоній армії з 1927 року. У 1928 році закінчив Ленінградську військово-теоретичну школу Військово-Повітряних Сил, а в 1930 році – Борисоглібську військову школу льотчиків.

У 1935 році обраний членом ЦВК СРСР. Учасник національно-революційної війни в Іспанії з листопада 1936 року по 12 травня 1937.

Льотчик-доброволець капітан К.І. Колесніков був командиром загону, а потім командував ескадрильєю винищувачів І-16. Збив 4 літаки особисто і 3 в групі.

Капітан К.І. Колесніков намагався використати кожен повітряний бій для вдосконалення тактики своїх льотчиків. Серйозно займався з ними питаннями побудови літаків в бою, взаємодії, супроводу бомбардувальників.

Відважний льотчик загинув в авіаційній катастрофі 12 травня 1937 року.

За мужність і героїзм, проявлені в боях при виконанні інтернаціонального обов'язку, 4 липня 1937 капітану Костянтину Іллічу Колеснікову посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора.